Haber

Canlı yayında sokak köpekleri tartışması

Habertürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu Ana Haber’de sokak köpeği sorunu tartışıldı.

Yayına gazeteci Sevilay Yılman, Esra Topbaş ve hayvan hakları aktivisti Yasemin Babayiğit katıldı.

Sevilay Yılman ve Yasemin Babayiğit yayında çatıştı.

Sahipsiz sokak köpekleri sorununa çözüm isteyen Yılman, hayvan hakları savunucusu Babayiğit’in sözlerine karşı çıktı.

“Kısırlaştırılmış hayvanın saldırganlığı bitmiyor”

Bu anlarda Yılman “Köpekler kısırlaştırılınca olur mu? Saçma sapan bir şey konuşuyorsunuz. 10 veterinerle görüştük. Kısırlaştırılan hayvanın saldırganlığı bitmez öyle bir şey yok. Bilimsel bir şey yok siz popülasyonu durdurun” .”Tepkisini sözleriyle gösterdi.

Babayiğit, Yılman’a şunları söyledi: “Kısırlaştırmada, hayvanın çiftleşme dürtüsü azalır, bu nedenle hayvan hormonal olarak daha sakindir.”cevabı verdi.

“Bırakın çocuklar ölsün Yasemin Hanım ve lobisi bunu olabildiğince popüler yapsın”

Sevilay Yılman, Yasemin Babayiğit’in sözlerinin çelişkili olduğunu söyledi. “Böyle bir şey yok. Aksine bilim adamı olmadığınızı söylediniz. Söylediklerinizin aksini söyleyenler var. Bırakın çocuklar ölsün Yasemin Hanım ve lobisi olabildiğince popüler olsun.” İnsanları aşağılasınlar, lanetlesinler, linç etsinler.”konuştu

“Eleştiriye açık olmalısınız”

Yasemin Babayiğit’in bu sözlerine karşı, “Kamuya mal olmuş biri olarak, eleştiriye daha açık olmalısınız.”Stüdyoda tansiyon yükseldi.

“Yasemin hanım ben FETÖ ile uğraştım, sizinle baş edemedim, sesimi kıstım biliyor musunuz?”

yazan Yılman, “Yasemin hanım ben FETÖ ile uğraştım, sizinle baş edemedim, sesimi kıstım biliyor musunuz?”sözleriyle bu kez Yasemin Babayiğit’ten “FETÖ ile ilgili geçmiş açıklamalarınızı okudum.”ödenmiş.

Son olarak Yılman “Benim ne açıklamam vardı, ne yazmışlar benim hakkımda Twitter’da. Takdir yok kardeşim çocuklar ölüyor, ailelere ses olmaya çalışıyoruz sıkıntı yaratıyoruz.”sözlerini kullandı.

karakocanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu