Haber

Enkazdan kurtarılan hamile kadın askeri helikopterle hastaneye kaldırıldı

KAHRAMANMARAŞ merkezli 10 ilde yıkıma neden olan depremde yaralananlar Mersin’e taşınıyor. Enkazdan çıkarılan hamile şifacı Yıldız, askeri helikopterle Mersin Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremde yaralananlar tedavi edilmek üzere Mersin’e getirildi. Şimdiye kadar 3.513 yaralı kara, deniz ve hava yoluyla şehre nakledildi. Yaralılardan 307’si yoğun bakımda tedavi altına alınırken, 1783’ü tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Mersin Şehir Hastanesi’ne getirilen yararların bir kısmı Sağlık Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’na ait helikopterlerle taşınıyor. Hatay’ın Defne ilçesinde depremin etkisiyle enkazdan çıkarılan hamile Yıldız Sağaltıcı, askeri helikopterle şehre getirildi. Helikopterden ambulansa alınan şifacı, Kent Hastanesi’ne kaldırıldı. Enkazdan tekrar çıkarılan kadın ve çocuk, helikopterle getirilerek tedaviye alındı. HASTANEDE KRİZ MERKEZİ KURULDU Ayrıca şehre getirilen yaralılar için Şehir Hastanesinde kriz merkezi oluşturuldu. Başhekim Doç. Bahar Aydınlı, “Elimizden geldiğince çok hastaya ulaşmaya çalışıyoruz. 24 saat merkeze gelen hastaların durumlarını kontrol ediyoruz. Gelen hastaların tedavisi devam ediyor. Kapasitemiz yok. Yakınları şehre getirilenler Şehir Hastanesini arayıp durumu hakkında bilgi alabilirler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu