Haber

Şehitkamil Futbol Akademisi yarıyıl mesaisine başladı

Şehitkamil Belediyesi Futbol Akademisi’nde yetişen genç kramponlar, yarıyıl tatilini sporcu performans kampında geçirecek. 8 farklı kategoride 250 futbolcunun katılımıyla gerçekleştirilecek organizasyonda genç yetenekleri yeşil sahada zorlu bir çalışma bekliyor.

Futbol Akademisi etkinlikleriyle genç sporcuların fiziksel olarak gelişmelerini, taktiksel bilgi edinmelerini, paylaşım ve yardımlaşma duygularını artırmanın yanı sıra takım halinde hareket etmelerini sağlamak isteyen Şehitkamil Belediyesi, sömestr tatilini yaş grubu kadrosunu tabi tutmak için değerlendirecek. tempolu çalışma programı. 8 farklı yaş grubundan 250’den fazla sporcunun 4 farklı tesiste antrenman yapacağı kampta, sporcu performans testlerinin ardından kampın ana hedefleri doğrultusunda ikinci etapta pas, marifet ve oyun bilgisi antrenmanlarına ağırlık verilecek.

“15 günlük süreci en verimli şekilde değerlendireceğiz”

Yarıyıl tatilinde düzenlenecek olan “Futbol Akademisi Performans Kampı” ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediyesi Futbol Müdürü Taner Özyakut, okullara verilen 15 günlük ara kursu en doğru haliyle daha değerli hale getirmek istediklerini belirtti. Özaykut yaptığı açıklamada, “Sömestr tatillerinde düzenli olarak düzenlediğimiz altyapı sporcu performans kampını bu yıl 8 farklı yaş grubunda 250’den fazla sporcunun katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Bu tür programlar gelişim açısından çok değerli. Genç futbolcularımız, “Temelleri sağlam bir şekilde hedefe ulaşmak için büyük çaba sarf ediyorlar. Kamp programında performans testleri, teknik ve taktik uygulamalar, kural bilgisi eğitimi, pozisyon çalışmaları ve pahalı eğitimler yer alacak. Takviyelerini esirgemeyen başta Şehit Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu olmak üzere tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz.”Kulüp yöneticilerimize ve saygıdeğer velilerimize teşekkür ediyorum” dedi. – GAZİANTEP

keciborlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu