Haber

Yanlış adrese giden siyahi genci ev sahibi vurdu

ABD’nin Kansas kentinde, yanlış kapı zilini çalan 16 yaşındaki siyahi bir genç, ev sahibi tarafından vuruldu. Kardeşini bir arkadaşının evinden almaya giden Ralph Yarl’ın yanlış adrese gittiği ve evin sahibi tarafından saldırıya uğradığı belirtildi. Kansas polis yetkilileri, yaralı olarak hastaneye kaldırılan Yarl’ın hayati tehlikesinin devam ettiğini açıkladı.

Ralph’ın teyzesi Faith Spoonmore’un sosyal medya paylaşımlarına yer veren Kansas City Star gazetesi, Yarl’ın sokakta benzer isimli bir konutun zilini çaldığını ve kapıyı açan kişi tarafından tabancayla saldırıya uğradığını yazdı. Polis yetkilileri, saldırganın Yarl’a neden ateş açtığına ilişkin soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

Öte yandan Yarl’ın vurulmasını protesto eden yüzlerce kişi, saldırganın yargılanmasını talep etti.

‘NEFRET SUÇU OLASILIĞI ENGELLENEMEZ’

Kansas Polis Şefi Stacey Graves yaptığı basın açıklamasında, olayla ilgili toplanan delillerin derhal savcılığa gönderileceğini ve gerekli çalışmaları yürüttüklerini belirtti.

Kansas City Belediye Başkanı Quinton Lucas da olayın bir nefret suçu olabileceği yönündeki endişeleri “görmezden gelmediklerini” söyledi. (DIŞ HABERLER)

haber-koprubasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu