Haber

Yunanistan’da Erdoğan rüzgarı: Bizi bir kez daha tehdit etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muğla’da düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan konuşmasının bir bölümünde Ege ve Akdeniz’de Türkiye aleyhine hareket eden Atina yönetimini sert sözlerle uyardı.

Yunan ne diyor? ‘Bu çılgın Türkler ne yapıyor?’ İzmir’de denemeler yapıldı ve oradan atılacak bir füze onları korkutmaya başladı. Ben de diyorum ki; ‘Ey Rum, uslu durduğun sürece seninle işimiz yok’ Erdoğan’ın mesajları Yunanistan’da yankılandı.

EURONEWS YUNAN: ERDOĞAN’DAN YENİ TEHDİT

Euronews’in Yunan servisi, “Erdoğan’dan Yunanistan’a yeni tehdit”başlık dahil.

Haberlerde, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan’a bir kez daha sözlü tepki gösterdi: ‘Bir gece ansızın gelebiliriz'”ifadesi kullanıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu talimata tepkisinden dolayı eleştirdiği belirtilen Erdoğan’ın şu sözleri aktarıldı:

“Sınırlarımızı her gün taciz eden Yunanistan’a, Türkiye ve Türk milleti düşmanlarına karşı gösteremeyeceği şekilde ordumuzun komutanlarına saygısızca teşhir eden, hakaret eden biri bu ülkenin siyasetçisi olabilir mi?”

“ERDOĞAN İSTARLI: BİR GECE KAR YAĞABİLİRİZ”

News247 internet sitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı ifadeleri bir kez daha kullandığını yazdı.

Erdoğan’ın bu sözlerinin Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye aleyhindeki açıklamalarının ardından geldiği kaydedildi.

“ERDOĞAN BİZİ TEHDİT EDİYOR”

Gerginliği artıranın Ankara olduğu algısını oluşturmaya çalışan Kathimerini, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülkemizi bir kez daha tehdit etti. Türkiye’nin savunma sanayisine atıfta bulunarak Yunanistan’ın bundan korktuğunu söyledi”o yazdı.

“İZMİR’DEN FÜZE ATILMASINDAN KORKUYORLAR”

Erdoğan’ın ilk olarak Rize’den ateşlediği Tayfun füzesinden bahsetmişken, “Şu anda İzmir’de testler yapılıyor ve oradan füze atılmasından korkuyorlar. Onlara ‘Uslu durduğunuz sürece bizim sizinle işimiz yok. Yapmanız gereken bu kadar’ diyorum.”dedi dedi.

Öte yandan Sigmalive internet sitesinde Erdoğan’ın konuşma konusuna ilişkin açıklamalarına da yer verildi.

“Bir gece ansızın gelebiliriz”Yaptığı açıklamayla Atina’nın yeniden tehdit edildiği kaydedildi.

armutlu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu