Haber

Esat Öztürk’ten işçilere zam müjdesi

Yahyalı Belediyesi İmar A.Ş ile Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şubesi arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile personel maaşlarına yüzde 46 zam yapıldı.

Yahyalı Belediye Başkanlığı’nda düzenlenen sözleşme imza törenine Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, Başkan Yardımcısı Feyyaz Ünal ve belediye yetkilileri katıldı.

İmza töreninde konuşan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk; “Belediyemiz ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan görüşmeler sonucunda toplu iş sözleşmesi imzaladık. Bu ilçenin refahı için çalışan meslektaşlarımızdan Allah razı olsun. Maaşlarına %46 zam yaptık. Ülkemizin ekonomik şartlarını da göz önünde bulundurduğumuzda güzel bir sonuca ulaştık. Hem sendikamıza hem de çalışma arkadaşlarıma hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim iş kazası geçirmeden hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. dedi.

Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik ise yaptığı konuşmada; “Yahyalı Belediyesi ile bir süredir devam eden görüşmelerimiz bugün anlaşmaya varılarak imzalandı. Seçildiği günden bu yana her zaman işçinin yanında olan, maaşını ve sosyal haklarını her zaman gününde ödemeye çalışan başkanımıza desteği için teşekkür ediyorum. Bugün belediyemizde görev yapan 100’den fazla personelimiz ve aileleri kahkahalara boğuldu. Hepimize hayırlı olsun.” sözlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kocaaliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu