Haber

Hurşit Güneş kimdir? Hurşit Güneş kaç yaşında, aslen nereli, mesleği nedir? Hurşit Güneş hangi partiden?

Hurşit Güneş hangi partiden? sorusu gündemdeydi. Türk ekonomist ve siyasetçi Hurşit Güneş, Eski Dışişleri Bakanı Turan Güneş’in oğludur. Peki Hurşit Güneş hakkında en çok araştırılan Hurşit Güneş kimdir? Hurşit Güneş kaç yaşında, aslen nereli, mesleği nedir? Hurşit Güneş hangi partiden? Sorularınızın cevabı burada!

HURŞİT GÜNEŞ KİMDİR?

Hurşit Güneş, 23 Nisan 1957’de Ankara’da doğdu. Babasının adı Turan, annesinin adı Nermin Solmaz’dır.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; İngiltere, Canterbury’deki Kent Üniversitesi’nden lisans derecesi ekonomi ve siyaset bölümünden mezun oldu. Magister’ını Galler Üniversitesi’nden Scientia Economica’da aldı. Doktorasını Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı.

Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’ne araştırma görevlisi olarak başladı. 1986 yılında Belçika’da kurulan Avrupa Ekonomi Derneği’nin kurucu üyesi oldu. 1990 yılında doçent ünvanını aldı ve iki meslektaşıyla birlikte AB’nin Avrupa Bütünleşme Projesi ödülünü kazandı. 49. Hükümette Başbakan Yardımcısı Ekonomi Onun danışmanı olarak görev yaptı. Manchester Üniversitesi’nde misafir profesördü. 1996 yılında profesör oldu. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’ne geçiş yaparak burada derslerine devam etti. Çeşitli finans kuruluşlarına danışmanlık yaptı. Türkiye’de birçok uluslararası şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

24. Dönemde PAB Üyesi oldu.

İngilizce’yi çok iyi düzeyde, Fransızca’yı ise düşük düzeyde bilen Güneş, bekar ve 2 çocuk babasıdır.

HURŞİT GÜNEŞ HANGİ PARTİDİR?

Hurşit Güneş, 24. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu