Haber

Türkiye’deki depremzedelere yardım için Hollanda’dan gelen kamyonda uyuşturucu bulundu

Hollanda polisi, Lahey’den Türkiye’deki depremzedelere yardım malzemeleri taşıyan bir kamyonda uyuşturucu buldu. Yardım malzemesi yüklü 6 TIR gümrüklü alana çekildi ve yollarına devam etmelerine izin verilmedi.

BBC Türkçe’den Yusuf Özkan’ın haberine göre, Lahey’de beyin sarsıntısı kurbanları için toplanan yardım malzemeleri yüklü 6 TIR, Perşembe günü ilk saatlerde Türkiye’ye doğru yola çıktı. Hollanda polisi, sabah saatlerinde bir ihbar üzerine araçları Leiderdorp yakınlarında durdurarak arama yaptı. Yapılan arama sonucunda yardım taşıyan araçlardan birinde uyuşturucu madde bulundu.

Ele geçirilen uyuşturucu maddeler polis tarafından imha edildi. Yardım yüklü tırlar, inceleme için Rotterdam yakınlarındaki gümrük bölgesine çekildi. Araçların Lahey’deki bir nakliye firmasına ait olduğu belirtildi. Polis, şu anda kimsenin gözaltına alınmadığını ve soruşturmanın devam ettiğini duyurdu.

Hollandalı yetkililer, gerekli incelemelerin ardından depremzedeler için hazırlanan ekipmanların en kısa sürede yardım kuruluşuna iade edileceğini duyurdu. (DIŞ HABERLER)

haber-ispir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu